Hakkımızda

CAVES-tek Ar-Ge&Mühendislik, Sprey Kaplama Sistemleri ve bu sistemler ile üretilen ince film kaplamaların karakterizasyonu konusunda yıllar içinde hem sistem tasarım ve üretimi hem de fonksiyonel kaplamalar üzerine kazanılmış bilgi birikimi ve tecrübeye dayanarak; üç akademisyen kurucu ortaklığında 2016 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknoparkı’nda kurulmuş bir ileri teknoloji şirketidir. Yaklaşık 20 yılı aşkın akademik kariyer ve çalışmalarımız süresince; Sprey Piroliz başta olmak üzere kaplama sitemleri ve malzeme bilimi konusunda sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübemizi, başarılarımızı, AR-GE yetimizi; CAVES-tek nezdinde teknolojik/ticari uygulamalara ve ürünlere dönüştürmekteyiz. Şirket kapsamında; güneş hücreleri, saydam iletken oksitler, metal oksit ve sülfidler, perovskit, spintronik, grafen uygulamaları, yakıt pilleri, karbon nanotüpler, medikal cihaz (stent, katater, vs) kaplamaları, Tekstil ve Termal Spray gibi pek çok farklı uygulama alanlarına yönelik Spray Kaplama sistemlerinin tasarımı ve imalatı, uzman mühendislik ve otomasyon ekibi ile birlikte gerçekleştirilmektedir.

CAVES-tek’in faaliyet alanı, elektronik, optik malzemeler, yarıiletkenler, güneş hücreleri, yakıt hücreleri, medikal aygıtlar, nanoteknoloji ve diğer endüstriyel uygulamalar için müşteri taleplerini de dikkate alarak Spray Pyrolysis Sistemlerini tasarlamak ve üretmektir. Bunun yanı sıra talepler doğrultusunda, bilimsel ve ar-ge çalışmaları için danışmanlık hizmeti ve ayrıca ince film kaplama hizmeti sağlamaktır.

Önceliğimiz, konusunda uzman kadromuz ile, satış öncesi ve sonrasında müşterilerimiz ile irtibatta olmak, müşteri taleplerini dinleyerek ihtiyaçları belirlemek ve çözümler sunmak, ilgili konuda eğitim ve danışmanlık hizmetlerini vermek, teknik servis hizmetleri  sağlayarak, müşterilerimizin ürünlerimizden ve hizmetlerimizden en yüksek performansı almalarını sağlamaktır.

Spray Kaplama Uygulama Alanları

• İnorganik&Organik Güneş Hücreleri
• Perovskite Güneş Hücreleri
• Saydam İletken Oksitler
• Spintronik
• Yakıt Hücreleri
• Grafen
• Medikal Aygıtlar
• Karbon Nanotüpler
• Spray Pyrolysis
• Yarıiletken İnce Film Kaplama
• Metal Oksit İnce Filmler
• Nanoteknoloji

 

 

Ekibimiz
Prof. Dr. Vildan BİLGİN
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Fen Edebiyat Fakültesi / Fizik Bölümü
Tel:+90 286 2180018-1768
LinkedinÇalışma Alanları
Malzeme Bilimi, Yüzeyler ve arayüzeyler, İnce filmler ve Nanosistemler, Elektronik yapı, İnce Filmlerin ve Düşük Boyutlu Yapıların Elektrik Özellikleri, Manyetik özellikler ve Manyetik Malzemeler, Güneş Enerjisi, Yarı İletken Malzeme ve Aygıtlar, Optoelektronik Malzeme ve Aygıtlar
Doç. Dr. Ayşe KÜÇÜKARSLAN
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Fen Edebiyat Fakültesi / Fizik Bölümü
Tel:+90 286 2180018-1853
LinkedinÇalışma Alanları
Malzeme Bilimi, Yarıiletken Malzeme ve Aygıtlar
Dr. Öğr. Üyesi Emrah Sarıca
Bursa Teknik Üniveristesi
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi / Fizik Bölümü
Tel:+90 224 3003669
LinkedinÇalışma Alanları
Malzeme Bilimi, Yarıiletken Malzeme ve Aygıtlar, Yüzeyler ve Arayüzeyler, Fotovoltaikler
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Twitter
LinkedIn